Hakkımızda

 

STEMİSTANBUL olarak öncelikle, öğrencilerin sayısal derslerde en çok sorduğu soru olan ‘Öğretmenim bu bilgiler benim ne işime yarayacak?’  sorusuna kendilerinin cevap bulmalarını sağlamak için atölyeler düzenleyerek yola koyulduk. MEB kazanımları esas alınarak hazırlanan atölyelerimizde öğrenciler okulda öğrendikleri konuları bazen bir oyunla, bazen bir model tasarımıyla bazen de bir robot uygulamasıyla gerçek hayata taşıyor ve uygulamalar yapıyor. Bu noktada her yaş grubu öğrenci için yaparak yaşayarak öğrenmeyi esas alıyoruz.

Daha sonrasında tadımlık atölyelerimiz ortaya çıktı. Bu atölyelerde öğrencilerin sayısal alanlara ilgi ve motivasyonlarını arttırmaya yönelik hazırlanmıştır. Yine ders kazanımlarına dikkat edilerek karma grupların katılımına uygun olarak düzenlenmiştir. Kendi merkezimiz dışında çocuk atölyelerinde, çocuk şenliklerinde,  AVM etkinliklerinde yapmış olduğumuz atölyelerdir.

Tüm bunlara ek olarak öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda STEM alanında vermiş olduğumuz eğitimlerde birçok öğretmenimiz ile bir araya gelme şansımız oluyor. Bu şekilde farklı kurumlarda görev alan, farklı deneyim ve tecrübeleri olan tüm öğretmenlerimiz ile bilgi alışverişinde de bulunabiliyoruz.

Bu alanda önceliği her zaman çocuklar olan, onların gelişim süreçlerini ve değişen dünyalarını her zaman dikkate alan, okul süreçlerine mümkün olan en çok katkıyı sağlamayı amaçlayan bir eğitim firması olarak çizmiş olduğumuz yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Facebook’ta Biz!